آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۶۸۱۱۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ساعت ۱۰:۵۸
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی:

ناشران خراسان شمالی ۵۰۳ میلیون تومان کتاب در نمایشگاه تهران فروختند

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: ۶ ناشر این استان ۵۰۳ میلیون تومان کتاب‌درسی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی تهران فروختند.
ناشران خراسان شمالی ۵۰۳ میلیون تومان کتاب در نمایشگاه تهران فروختند,خراسان شمالی+بجنورد+ناشر+نمایشگاه کتاب+عباس سرشته

به گزارش گروه دریافت خبر بجنا، حجت‌الاسلام عباس سرشته، معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی اظهار داشت: از این استان ۶ ناشر با ۶۲۰ عنوان کتاب‌درسی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور داشتند.

وی افزود: همچنین سه کتاب‌فروشی «حاتمی»، «اندیشه سبز» و «شهر کتاب» خراسان شمالی به‌صورت مجازی کتاب‌های خود را در نمایشگاه کتاب تهران عرضه کردند.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی بیان کرد: انتشارات «دُرّ قلم» با ۱۰۰ عنوان کتاب ۱۵۵ میلیون تومان، انتشارات «اندیشه سبز» ۹۰ عنوان کتاب ۹۰ میلیون تومان، انتشارات «شهر کتاب» ۶۵ میلیون تومان در این نمایشگاه فروش داشته‌اند.

حجت‌الاسلام سرشته تصریح کرد: همچنین انتشارات «شکوفه سیب» با ۴۰ عنوان سه میلیون، «بیژن یورد» ۴۰ عنوان، ۲ میلیون تومان و «آذرین مهر» با ۵۰ عنوان ۳۰ میلیون کتاب‌فروش داشته‌اند.

وی افزود: نزدیک به ۱۰۰ ناشر خارجی، ۲۲۰ کتاب‌فروش و ۲ هزار و ۷۰۰ ناشر داخلی شامل ناشران عمومی، دانشگاهی، آموزشی، کودک و نوجوان، دیجیتال در بخش حضوری و مجازی سی و چهارمین نمایشگاه کتاب فعال بودند.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: ناشران بیش از ۴۰ کشور دنیا در نمایشگاه امسال حضور داشتند و کمیته ناشران خارجی امسال میزبان قریب به ۱۰۰ ناشر خارجی بود که در غرفه‌های خود کتاب‌های از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۳ را عرضه کردند.

سی و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران از ۲۰ اردیبهشت‌ماه به مدت ۱۱ روز در مصلای امام خمینی (ره) تهران دایر بود که این رویداد برای دومین دوره ناشران را به‌صورت حضوری و مجازی گرد هم آمدند.

۳۸ انتشارات با ۳۲ واحد کتاب‌فروشی به مجوز رسمی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با ارائه کتاب‌های روان‌شناسی، دینی و مذهبی، دانشگاهی، زیست‌شناسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و غیره در حال فعالیت هستند.

انتهای پیام/ یزدانی

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی اخبار راز و جرگلان