آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۹۷۶۷
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ساعت ۱۱:۳۱
رئیس دانشگاه دخترانه کوثر بجنورد:

مشکل جابجایی دانشجویان کوثر بجنورد رفع شد/ تامین ۶ دستگاه اتوبوس از شهرداری بجنورد

محبوبه معین مقدس با اشاره به اینکه در کمیسیون دانشجویی استان مصوب شده بود که 15 دستگاه اتوبوس به صورت مشترک برای جابجایی دانشجویان کوثر و بجنورد در نظر گرفته شود، گفت: باتوجه به تداخلی که پیش می آمد و پیگیری صورت گرفته 6 دستگاه به صورت اختصاصی برای دانشگاه کوثر تامین شد.
مشکل جابجایی دانشجویان کوثر بجنورد رفع شد/ تامین 6 دستگاه اتوبوس از  شهرداری بجنورد,

محبوبه معین مقدس، رئیس دانشگاه دخترانه کوثر بجنورد در گفتگو با خبرنگار عصراترک با اشاره به اینکه دانشگاه کوثر دومین دانشگاه ویژه بانوان در کشور است، اظهار داشت: این دانشگاه در حال حاضر سه هزار و 500 دانشجو دارد، که 60 درصد آنها غیربومی هستند.

وی با بیان اینکه این دانشگاه با هدف توانمندسازی بانوان ایران در حوزه های مختلف فعالیت دارد، افزود: در سال های گذشته باتوجه به اجرای طرح آمایش آموزش عالی حوزه فعالیت دانشگاه به علوم انسانی محدود شد اما در ادامه محدودیت پذیرش دانشجو در رشته های فنی و مهندسی متوقف و اجازه توسعه رشته های علوم پایه گرفته شد.

معین مقدس اضافه کرد: بعد از پیگیری های مداوم، حوزه فعالیت دانشگاه به رسالت اصلی برگشت داده شد و رشته های فنی و مهندسی اجرایی و در سال تحصیلی جاری پذیرش دانشجو انجام می شود.

رئیس دانشگاه دخترانه کوثر بجنورد یکی از دغدغه های دانشگاه را تامین فضای مناسب برای استقرار با امکانات و استانداردهای لازم خواند و گفت: براین اساس اقداماتی برای جابجایی دانشگاه به سایت جدید انجام شد که قبل از انتهای سال گذشته قرارداد فضا منعقد و فضا تحویل دانشگاه شد.

معین مقدس ادامه داد: از زمانی که مباحث مربوط به انتقال دانشگاه کوثر به سایت جدید مطرح شد، در جلسه کمیسیون دانشجویی اعلام کردم که اگر استان قابلیت این را دارد زیرساخت های لازم را فراهم کند جابجایی انجام شود که این اطمینان داده شد.

وی گفت: در استان برای تامین وسایل ایاب و ذهاب دانشجویان با مشکل مواجه بودیم اما با پیگیری های صورت گرفته، در کمیسیون دانشجویی مقرر شد که 15 دستگاه اتوبوس برای دانشگاه بجنورد و دانشگاه کوثر اختصاص پیدا کند.

معین مقدس اضافه کرد: اختصاص اتوبوس به صورت مشترک برای دو دانشگاه قطعا ناهماهنگی ایجاد می کرد، از طرفی باتوجه به اینکه مسئله حمل و نقل دانشجویان دختر به فضای خارج شهر مهم و دارای ابعاد امنیتی است و باید استان و شهرستان در این موضوع به تعهداتش عمل می کرد، مقرر شد اتوبوس های شهرداری برای این امر در نظر گرفته شود، زیرا اتوبوس مشترک برای دانشگاه بجنورد و کوثر قابل قبول نبود.

وی یادآور شد: در حالی که کلاس های درس دانشگاه با ظرفیت محدودی آغاز به فعالیت کرده اند و از هفته آینده به صورت رسمی فعال می شوند، 6 سرویس مجزا و اختصاصی از اتوبوس های درون شهری شهرداری برای جابجایی دانش آموزان کوثر در نظر گرفته شد، همچنین وعده دادند که در صورت افزایش دانشجو و کمبود سرویس تعداد آنها افزایش پیدا کند.

معین مقدس اضافه کرد: در آزمون کنکور سراسری سال جاری براساس لیست اعلامی از سمت وزارت علوم، 909 دانشجو در این دانشگاه پذیرفته شده اند که تا این لحظه 450 نفر ثبت نام کردند و ثبت نام همچنان ادامه دارد.

رئیس دانشگاه دخترانه کوثر بجنورد در رابطه با اینکه، همانطور که در دفترچه کنکور اعلام شده فاقد خوابگاه دولتی است، بیان داشت: براساس پیش بینی هایی که انجام شده پیش بینی خوابگاه برای یک هزار و 100 دانشجو انجام شده و هیچ گونه کمبودی در این مورد وجود ندارد.

وی اضافه کرد: در صورت بالارفتن تقاضا برای خوابگاه دانشجویی، این موضوع پیگیری و مرتفع خواهد شد.

 

انتهای پیام/ رحمانی


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی اخبار راز و جرگلان