آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۵۷۴۷۰
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ساعت ۱۱:۲۱
کارشناس مسائل سیاسی:

تمام تلاش آمریکا برای مطیع کردن مردم ایران است/ آثار جنایات آمریکا در سراسر دنیا مشهود است

اسماعیل وحیدی طراقی گفت: استکبارمی دانست که ملت ایران ذاتا روحیه استکبارستیزی دارد ازاین رو چه بعد و چه قبل انقلاب خاصه در۷۰سال گذشته به طور مداوم تلاش ویژه ایی برای ضعیف کردن ومطیع  شدن ملت ما داشته است.
تمام تلاش آمریکا برای مطیع کردن مردم ایران است/ آثار جنایات آمریکا در سراسر دنیا مشهود است,

اسماعیل وحیدی طراقی، کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار عصراترک از مانه و سملقان با تاکید براین که جنایات امریکا در حق ایران صرفا مختص بعد انقلاب نیست، تصریح کرد: استکبارمی دانست که ملت ایران ذاتا روحیه استکبارستیزی دارد ازاین روچه بعد وچه قبل انقلاب خاصه در۷۰سال گذشته به طور مداوم تلاش ویژه ایی برای ضعیف کردن ومطیع  شدن ملت ما داشته است.

وی ادامه داد: اگر ما امثال امام خمینی(ره) وسایر بزرگان را در بهبوهه انقلاب شناختیم آنها پیش از ما، بزرگان استکبارستیز ما را خوب شناخته بودند و می دانستند که دربرابرشان سرتعظیم فرو نمی آورند از این روی با علم به عظمت و جایگاه ملت ما و موقعیت سراسر برکت جغرافیایی و استراتژیک میهمن مان می خواستند روحیه ضد استکبار این مرز و بوم و مردمانش را از بین ببرند و یا ضعیف کنند که زهی خیال باطل که نورالهی با فوت دهان خاموشی نمی گیرد.

وی به جنایات استکبار، قبل از انقلاب اشاره کرد و گفت: البته چندین برابرش راممکن است آنان علیه ما انجام داده باشند وما متوجه نشده باشیم.

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: دشمنان با راه اندازی کودتای۲۸مرداد۱۳۳۲که وقتی مصدق خواست نفت را ملی کند؛ با یک کودتای خلاف میل وخواسته ملت، هزینه ها و خرج های جبران ناپذیر برمملکت وملت ما وارد آوردند.

وحیدی طراقی، تحمیل ننگ نامه کاپیتولاسیون که حقوق سگ آمریکایی، بالاترازحقوق یک شهروند ایرانی بود را را از دیگر جنایات آمریکا در حق مردم ایران برشمرد.

وی تشکیل ساواک در قالب یک سازمان برگرفته ازحقوق بش امریکا و به شهادت رساندن و هتک حرمت تعداد زیادی از هم وطنان، شهادت دانشجویان وحوزویان در۱۶آذر۱۳۳۲ را از جمله جنایات آمریکا در ایران عنوان کرد.

وحیدی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با حضور معمار کبیر انقلاب، نقاب از چهره استکبار برداشته شد اما شدت فتنه استکباربیشترشد.

وی ادامه داد آمریکا با حمایت ازهر نوع  ترور و آدم کشی در ایران از شهادت و ترور شهیدان بهشتی و مطهری که پایه های انقلابند یا با حمایت از ترورهای کور منافیقن  ۱۷۰۰۰نفر را به شهادت رساند و با این کشتار می خواست پایه های بنیان مملکت را توسط صدام وحشی تخریب کند که در این مسیر نه تنها خودش بلکه چندین کشور را نیز همراه خود علیه ملت ما بسیج می کند و ثمره اش می شود۵۰۰ هزار شهید و مجروح و حتی گاهی آنقدر بی حیا می شود که عزیزترین شخصیت های محبوب و خادم ملت ها را مثل سپهبد شهید سلیمانی به شهادت می رساند.

وی جاسوسی وحمایت مالی ولجستیکی ازجاسوسان علیه مملکت ایران تاجایی که سفارتش درایران می شود لانه جاسوسان و وقتی ملت می فهمد وچند جاسوس خونخوار را گروگان می گیرد بابی توجهی به حدودسیاسی و حق حاکمیتمان برای نجاتشان نیروی می فرستد که قضیه طبس رخ می دهد.

وی ادامه داد: درجنگ عراق و ایران ازطرق هواپیماهای آواکس وماهواره ها، اطلاعات نیروهایمان را به صدام می داد و امریکا ونوچه هایش بیش از۶۰میلیارد دلار به صدام کمک تسلیحاتی می دهند و درسال ۱۳۶۶درحالی که فروش نفت برای ضروریات زندگی مردم بود به سکوهایمان حمله می کند و هواپیمای مسافربری مان را درخلیج فارس درسال۱۳۶۳سرنگون می کند و بیش از۳۰۰ نفربیگناه و شهروند عادی بشهادت می رساند وحتی برای سرنگونی آن بودجه سالانه تصویب می کند که نمونه اش درسالهای۲۰۰۷و۲۰۱۰به ترتیب۶۶و۷۵میلیارد دلاراست.

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: دشمنی امریکا با ملت مان نه فقط نظامی بله فرهنگی نیزهست ازقبیل تاسیس ۴۰۰شبکه ماهواره ایی مثل رادیوفردا و زمانه و VOA که حتی با این اقدامات هم از کینه اش کم نمی شود و رییس جمهور امریکا وقتی ایران را تهدید به حمله می کند چندین نقطه را نام می برد که یک مورد حرم اما رضا علیه السلام است.

وحیدی طراقی به نمونه های دیگرازخباثت امریکا علیه ایران بعد ازانقلاب اشاره کرد و گفت: مصادره اموال ایران، کودتای نوژه همدان حمایت ازتجزیه طلبان پان کورد و تورک و الاهوازیه ،تامین سلاح شیمیایی برای صدام ، اعمال تحریم های ظالمانه پولی و دارویی و تغذیه و...علیه ملت ما، حمایت ازهرفتنه واغتشاش درایران مثل فتنه های۷۸و۸۸،تروردانشمندان، بدعهدی وترک میزمذاکرات، ذره ایی ازهزاران جنایت آمریکا علیه کشور و ملت ماست که بحمدالله همیشه ناکام مانده ومی ماند.

وی خاطر نشان کرد: دایره جنایات استکبارامریکایی وسیع است ومحدود به ایران نیست چراکه امریکا خود را کدخدای دنیا می داند وهمه جا آثارشومش وجود دارد .

این کارشناس مسائل سیاسی، کشتن هزاران بومی سرخسپوست برای تشکیل قاره امریکا، بمباران شیمیایی هیروشیماوناکازاکی در۱۹۴۵با ۳۰۰ هزار نفر کشته و لشکرکشی به برلین در۱۹۴۸،حمله به کره شمالی در۱۹۵۱وکشته شدن صدها هزار نفر را از جنایات جهانی آمریکا برشمرد.

وحیدی طراقی تاکید کرد: که اگرکسی هنوزهم با این همه جنایت نفهمد که ماهیت امریکا چیست و به جمله امام خمینی که فرمود اگر روزی برسد که از تمام  بام های امریکا صدای اذان بلند شود بازهم امریکا شیطان بزرگ است پی نبرده باید به این بیاندیشد و ببیند امریکا، سپاه که امید مستضعفان است را در لیست سیاه تروریسم می گنجاند ولی منافقین که قاتل۱۷۰۰۰شهید هستند را ازهمان لیست خارج می کند.

انتهای پیام/صدیقی


نظرات شما
عرفان | 1401/04/13
0
0
تشکرازخبزنگاربسیجی وپرتلاش وخوش ذوق سرکارخانم صدیقی
نام :
ایمیل
نظر
با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی اخبار راز و جرگلان