آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۰۵۷۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ساعت ۹:۲
مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی عنوان کرد:

مکان یابی دفن گاه جدید زباله مرکز استان گرفتار تنش اجتماعی

مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی گفت: مکان یابی برای ایجاد دفن گاه جدید زباله مرکز استان به علت وجود تنش اجتماعی همچنان بلاتکلیف است.
مکان یابی دفن گاه جدید زباله مرکز  استان گرفتار تنش اجتماعی,

به گزارش خبرنگار عصراترک، علیرضا باغچقی، مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی در جمع خبرنگاران درباره جانمایی زمین برای ایجاد دفن گاه زباله و راه اندازی کارخانه کمپوست مرکز خراسان شمالی اظهار کرد: تا به کنون چند بار مکان یابی برای جمع آوری زباله شهر بجنورد انجام شده، با این وجود، به علت مدیریت ضعیف پسماند مرکز استان در گذشته، به تنش اجتماعی منجر شده است.

باغچقی در ادامه با تصریح بر این مطلب که اعتماد عمومی از مدیریت پسماند استان از بین رفته، افزود: این مسئله، مکان یابی برای جمع آوری زباله ها را با سختی مواجه کرده و تنش اجتماعی را به همراه داشته است.

وی تاکید کرد: ابتدا باید اعتماد عمومی در استان جلب شود، سپس مکان یابی را در دستور کار قرار دهیم.

مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی درباره تفکیک زباله ها در استان نیز اظهار کرد: ابتدا، شهرداری ها باید موضوع تفکیک زباله از مبدا را به شهروندان آموزش دهند که در این زمینه اقداماتی نیز انجام شده است، با این وجود راضی کننده نیست.

وی توصیه کرد: شهرداری ها بجای جمع آوری هر روزه زباله های شهری از سطح معابر، یک روز در میان زباله های خشک و تر را جمع آوری کنند.

باغچقی خاطر نشان کرد: البته استارت آپ ها برای ارائه طرح به منظور بهره برداری بهتر از زباله ها دعوت شده اند.

انتهای پیام/قهرمانی


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی اخبار راز و جرگلان