آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۷۳۸۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ساعت ۱۵:۱۵
مدیرعامل شرکت شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان شمالی:

تولید ماهانه ۴۱۰ تن پسماند صنایع کوچک در استان/راهبری فاضلاب صنایع کوچک به تصفیه خانه ها

مدیرعامل شرکت شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان شمالی با بیان اینکه ماهانه حدود 410 تن پسماند عادی و پسماند جامد توسط صنایع کوچک استان تولید می شوند، گفت: برای مدیریت آنها برنامه جامعی تهیه شده و در دستور این شرکت قرار گرفته است.
تولید ماهانه ۴۱۰ تن پسماند صنایع کوچک در استان/راهبری فاضلاب صنایع کوچک به تصفیه خانه ها,خراسان شمالی+بجنورد+سیاوش وحدت+پسماند+فاضلاب+تصفیه خانه

به گزارش پایگاه خبری بجنا، سیاوش وحدت، مدیرعامل شرکت شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: در حال حاضر در استان 9 شهرک صنعتی و شش ناحیه صنعتی همچنین یک منطقه ویژه اقتصادی در مدار بهرداری هستند.

وی افزود: پنج ناحیه صنعتی نیز در حال ساخت هستند.

وحدت عنوان کرد: در شهرک ها و نواحی صنعتی استان حدود 835 قرارداد منعقد شده که از این تعداد 310 واحد به بهره برداری رسیده اند.

وی تصریح کرد: در 310 واحد صنعتی که در مدار بهره برداری هستند چهار هزار و 825 نفر مشغول به کار هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان شمالی در ادامه درباره مدیریت پسماند این واحدها نیز بیان کرد: ماهانه حدود 410 تن پسماند عادی ( شامل مواد خوراکی ) و پسماند جامد ( از جمله در زمینه های پوشاک، فلزات، مصالح ساختمانی ) در شهرک ها و نواحی صنعتی استان تولید می شوند.

وی خاطرنشان کرد: در این شهرک ها و نواحی صنعتی همچنین ماهانه 30 هزار متر مکعب فاضلاب صنعتی و بهداشتی تولید می شوند.

وحدت گفت: بازیافت و دفع پسماندهای عادی این واحدهای صنعتی توسط شرکت شهرک ها و نواحی صنعتی استان و یا شرکت های خدماتی انجام می شود.

وی افزود: پسماندهای صنعتی این واحدها نیز توسط خود این واحدهای صنعتی بازیافت و دفع می شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: انتخاب محل یا واحد برای بازیافت و امحای پسماندهای صنعتی در حوزه مسئولیتی اداره کل محیط زیست است.

وی افزود: با توجه به تنوع پسماندها، محل تخلیه پسماندها و یا نحوه بازیافت آنها در سامانه محیط زیست برای واحدهای صنعتی مشخص شده است.

افزون بر این، وی اعلام کرد: برای بازیافت و دفع پسماندهای صنایع کوچک استان، برنامه جامع مدیریت پسماند های عادی و صنعتی در دستور این شرکت است.

وحدت گفت: برای اجرای این برنامه باید 800 میلیون تومان تا یک میلیارد تومان اعتبار تامین شود.

وی افزود: این اعتبار می بایست یا از محل اعتبارات ملی و استانی و یا اعتبارات شرکت شهرک های صنعتی استان اختصاص داده شود.

وی در خاتمه به چهار تصفیه خانه فاضلاب استان که در مدار بهره برداری هستند نیز اشاره کرد و گفت: مطالعات در زمینه مدیریت فاضلاب صنایع کوچک استان برای راهبری به این تصفیه خانه ها انجام شده و قراردادی به ارزش یک میلیارد و 700 میلیون تومان برای راهبری آن منعقد شده است.

انتهای پیام/یزدانی


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی اخبار راز و جرگلان