آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۵۰۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ساعت ۱۰:۳۱
مدیر امور باغبانی خراسان شمالی اعلام کرد:

رتبه هفتم خراسان شمالی در تولید نهال های شناسه دار/کمیت و کیفیت محصولات باغی به تامین نهال های شناسه دار بستگی دارد

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با اعلام اینکه خراسان شمالی امسال رتبه هفتم در تولید نهال های شناسه دار را در کشور کسب کرد،گفت: باغداران برای ارتقای کیفیت و کمیت محصولات باغی خود حتما از نهال های شناسه دار استفاده کنند.
رتبه هفتم خراسان شمالی در تولید نهال های شناسه دار/کمیت و کیفیت محصولات باغی به تامین نهال های شناسه دار بستگی دارد,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، محمدعلی شریکیان، مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نهال های شناسه دار، نهال هایی هستند که توسط تولیدکنندگان دارای مجوز تولید می شوند.

شریکیان با اعلام اینکه در خراسان شمالی بیش از 20 نهالستان دارای مجوز به تولید انواع نهال با گونه های میوه های هسته دار، دانه دار، قلمه های ریشه دار گل محمدی، انگور، پسته همچنین نشاء گیاهان دارویی مشغول به فعالیت هستند، بیان کرد: تولید سالانه این نهالستان ها بیش از یک میلیون و 500 هزار اصله نهال است.

وی توصیه کرد: تمامی فرآیند تولیدات این نهاستان ها زیر نظر کمیته فنی نهال استان انجام می شود که نهال های تولید شده در این نهالستان ها عاری از عوامل بیماری زایی هستند.

وی گفت: نهال های تولید شده این نهالستان ها با بر چسب دارای اطلاعات محل تولید، سال تولید، پایه و پیوندک یک نهال آماده عرضه می شوند که این نهال ها، نهال های شناسه دار هستند.

شریکیان در ادامه با اعلام اینکه هر ساله میزان تولید نهال در استان خوب بوده و در سال جاری نیز خراسان شمالی رتبه هفتم در تولید نهال شناسه دار را کسب کرده است، تاکید کرد: کمیت و کیفیت محصولات باغی به استفاده از این نهال های شناسه دار بستگی دارد.

وی تصریح کرد: باغداران و حتی مردم، نهال های شناسه دار مورد نیاز خود را از مراکز دارای مجوز که فهرست آنها در اختیار ادارات جهاد کشاورزی شهرستان ها است، خریداری کنند.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در خاتمه توصیه کرد: باغداران و دیگر افرادی که قصد احداث باغ جدیدی را دارند از کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان ها مشاوره بگیرند و گونه های برتر نهالی را در باغات خود بکارند.

انتهای پیام/قهرمانی


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی اخبار راز و جرگلان