آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۳۰۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ساعت ۱۲:۲۰
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خبر داد:

اجرای ۴۸۵کیلومتر مسیر فیبر نوری در خراسان شمالی

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان شمالی از اجرای ۴۸۵کیلومتر مسیر فیبر نوری در مناطق مرزی راز و جرگلان خبر داد.
اجرای ۴۸۵کیلومتر مسیر فیبر نوری در خراسان شمالی,خراسان شمالی+راز و جرگلان+فیبر نوری+اینترنت

به گزارش  پایگاه خبری راز و جرگلان ، به نقل از ایسنا؛ سیدعلی مرتضوی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تلاش ها و اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای توسعه متوازن زیر ساخت های ارتباطی و برقراری عدالت ارتباطی و کاهش شکاف دیجیتالی گفت: رشد شاخص های ارتباطی مناطق محروم و روستایی از اولویت اقدامات و برنامه های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

وی با اشاره به اهمیت پروژهUSOبه منظور ایجاد بستر ارتباطی در مناطق کمتر توسعه یافته به خدمات الکترونیکی و دغدغه این اداره کل برای ارائه سرویس های مناسب به روستاییان، باارائه گزارشی از وضعیت سایت های احداث شده در استان گفت: در خراسان شمالی از محل طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات(USO)، تعداد ۵۵سایت با اعتباری بالغ بر ۱۱۰۰میلیارد ریال نصب و راه اندازی شده و ارتقاء تکنولوژی شش سایت تلفن همراه نیز انجام شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اجرای ۴۸۵کیلومتر مسیر فیبرنوری در مناطق مرزی و روستایی جهت تامین پهنای باند اپراتورهای تلفن همراه و مراکز مخابراتی روستایی به پیمانکاری شرکت مخابرات ایران با پیشرفت فیزیکی ۵۱درصد گفت: با تکمیل این پروژه تعداد ۱۱۵سایت و مرکز مخابراتی روستایی از خدمات فیبر نوری بهره مند خواهند شد.

مرتضوی افزود: اتصال ۱۳۵۴مدرسه روستایی و شهری اعلامی آموزش و پرورش بر اساس سامانه شاد در طرح هوشمند سازی مدارس به شبکه ملی اطلاعات در راستای ارتقا و عدالت آموزش استان و کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستاانجام شده است.

مرتضوی اعلام کرد: در حال حاضرحدود ۹۹درصد روستاهای بالای بیست خانوار استان دارای تلفن خانگی، بیش از ۸۰درصد تحت پوشش تلفن همراه و حدود ۷۷درصد به شبکه پهن باند دسترسی دارند.

به گفته وی همچنین تمام شهرهای استان از پوشش نسل های سوم و چهارم تلفن همراه برخوردارند.

وی افزود: در دیدار استاندار خراسان شمالی با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آذرماه سال جاری، توسعه زیرساخت های مناطق محروم و روستاهای مرزی استان به ویژه شهرستان راز و جرگلان مطرح و در دستور کار قرار گرفت.

این مقام مسئول ادامه داد: در حال حاضر۱۰۰درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان راز و جرگلان دارای تلفن خانگی، بیش از ۸۴ درصد تحت پوشش تلفن همراه و حدود ۶۰درصد به شبکه پهن باند دسترسی دارند.

وی اظهار کرد: پروژه فیبر شهرستان راز و جرگلان به طول حدود ۷۴ کیلومتردر مسیر نوار مرزی غلامان در حال اجرا است که با تکمیل این پروژه تعداد ۱۵ سایت و مرکز مخابراتی روستایی از خدمات فیبر نوری بهره مند خواهند شد.

مرتضوی بیان کرد: تاکنون از محل طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات(USO)، ارتقاء تکنولوژی سه سایت تلفن همراه و احداث و راه اندازی۱۳ سایت جدید تلفن همراه با اعتباری بالغ بر ۲۹۰میلیارد ریال انجام شده است و عملیات احداث شش سایت دیگر و ارتقا سایر سایت هادر دست اقدام است.

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی اخبار راز و جرگلان