آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۹۲۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ساعت ۷:۴۰
معاون منابع انسانی اداره کل آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی :

۵۵ مدرسه روستایی خراسان شمالی باید یک کاسه شود

معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی گفت: ۵۵ مدرسه در این استان قابلیت یک کاسه شدن دارد که در صورت تامین اعتبار، اقدام می‌شود.
۵۵ مدرسه روستایی خراسان شمالی باید یک کاسه شود ,راز و جرگلان، مدارس روستایی

به گزارش پایگاه خبری راز و جرگلان به نقل از ایرنا معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی اظهار داشت: یکی از الزامات برای یک کاسه کردن مدارس در روستاها، تامین اعتبار در زمینه سرویس روستامرکزی بوده و البته این امر هزینه بر است.

وی افزود: نیروبری در آموزش و پرورش این استان، بسیار زیاد است و علت آن، پراکندگی روستاها است، در این زمینه تلاش داریم تا با تجمیع و یک کاسه کردن مدرسه های روستایی، نیروبری کاهش و در هزینه ها صرفه جویی شود.

قنبرعلی خوش آیینه افزود: سال گذشته، ۱۵ مدرسه روستایی در استان تجمیع شد.

وی گفت: با تجمیع ۵۵ مدرسه باقی مانده، دست کم در به کارگیری ۷۰ نفر معلم صرفه جویی و هزینه های مربوط به استخدام این نیروها، کاسته می شود.

خوش آیینه اظهار داشت: تجمیع مدارس بیشتر در مدارس کم جمعیت شهرستان های راز و جرگلان و مانه و سملقان اجرا می شود و مدارس روستاهای متوسطه اول و دوم در هم ادغام می شوند.

معاون پژوهشی، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود: اکنون نیروبری این اداره کل در مقایسه با سایر استان ها به علت پراکندگی زیاد مناطق روستایی بالا است.

خراسان شمالی به لحاظ پراکندگی روستاها در جایگاه سوم استان های کشور قرار دارد.

اکنون ۱۸۵ هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام /


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی اخبار راز و جرگلان